Увійти на сайт

Увійди на сайт, використовуючи одну з соцмереж:

×
Ты вже проголосував за цей відгук
Нагору

Екскурсія по Чернівецькому університеті

Час початку

з 1 травня, 12:00 до 10 травня, 19:00

Ціни

Вхід — 25-35 грн.

Архітектурною перлиною Чернівців по праву вважається колишня Резиденція православних митрополитів Буковини та Далмації. Сьогодні – це корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та заодно найпопулярніше місце для фотосесій серед буковинських молодят. Але повернімося до історії.

Почали зводити Резиденцію 1864 року за проектом архітектора Йозефа Главки на замовлення православного релігійного фонду Буковини і тодішнього єпископа Євгена Гакмана. Завершили – 1882 року. Варто зазначити, що спеціально для цього технологічно складного (на той час) будівництва у Чернівцях організували роботу двох цегельних заводів і запрошували найкращих майстрів своєї справи з різних куточків Австро-Угорщини. Ансамбль Резиденції побудований у синтетичному стилі архітектурних елементів різних епох. Й. Главка, будуючи резиденцію православного єпископа, зробив акцент на романо-візантійському стилі і додав у декор мотиви ренесансної архітектури, готики та іудейські елементи. Архітектор немов хотів натякнути на мультикультурність Чернівців.

Складається архітектурний ансамбль з трьох окремих будівель: самої Резиденції митрополитатеологічного факультету (який функціонує і в наш час при ЧНУ) та школи псаломщиків. До комплексу Резиденції входять також два храми – Семінарська церква Трьох Святителівцерква Іоанна Нового Сучавського та два розкішних парки.

З великим смаком були оздоблені інтер’єри двоповерхового палацу митрополита. В центрі будівлі на другому поверсі був розташований Синодальна зала (Мармурова зала), прикрашений аркадою та живописом. Але від тої величі майже нічого не залишилося, адже наприкінці Другої світової війни центральну частину ансамблю спалили. У правому крилі – знищені покої митрополита, бібліотека (Блакитна зала), домашня церква та трапезна. Крім того були повністю втрачені декорації стін і стелі Синодального залу. Проте збереглися автентичні інтер’єри ЖовтоїЗеленої та Червоної зал, стелі яких прикрашені артесонадо. Реставрували пам’ятку архітектури у два етапи, і хоча первісного вигляду приміщення все ж не набуло, помилуватися все одно є чим.

За центральною частиною ансамблю є парк, в якому ростуть понад дві тисячі дерев і кущів з різних кліматичних зон. Є тут трішечки і екзотики – представники середземноморської флори (магнолії, рододендрони тощо). Прямо перед виходом в парк встановлений бюст творця ансамблю – австрійського архітектора Йозефа Главки.
Лівий корпус Резиденції – теологічний факультет – в своєму складі має церкву Трьох Святителів (тут проводять літургії священики української православної церкви київського патріархату). У ній повністю збережені настінні розписи та іконостас. Поміж лівим корпусом і центральною частиною ансамблю 2013 року почали закладати перший в Україні Біблійний сад. Першими висадили саджанці кедрів, згодом тут мають з’явитися всі рослини, про які йдеться в Біблії.
Правий корпус Резиденції – школа псаломщиків – по вісі симетрії має вежу з годинником.

За більш ніж 130 років свого існування будівлі не втратили свого чару. З 28 червня 2011 року Резиденція внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО. У наш час більшість приміщень колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації використовуються як навчальні аудиторії. На території Резиденції часто знімають фільми та влаштовують романтичні прогулянки молодята.

Вартість вхідних білетів: 
35 грн. – загальний (при групі в кількості до 6 осіб),
25 грн. – при групі 6 осіб і більше,
студентський і дитячий білет – 5 грн. 
Вартість вхідних білетів без екскурсійного обслуговування і без відвідування інтер’єрів – 15 грн. з особи.
Тривалість екскурсії: 30-40 хв. 

0 відгуків