Увійти на сайт

Увійди на сайт, використовуючи одну з соцмереж:

×
Ты вже проголосував за цей відгук
Нагору


Огляди

Починаємо дачний сезон правильно зі smart-gospodar.com.ua


4 квітня 2017 в 20:49
3428 переглядів
Той, хто вважає, що взимку і навесні жителі сіл, власники дачних господарств і присадибних ділянок відпочивають, сильно помиляється. Хороший дачник починає підготовку до сезону з перших днів весни. У цей період насіння основних городніх культур висаджують на розсаду, і вирощують до потрібного стану. Тому, починаючи роботу в березні, ви можете бути впевнені, що початок дачного сезону відкрито успішно! Зауважимо, що вже в березні, необхідно потурбуватись про розсаду таких культур, як томати, перець і баклажани. Прийшла весна. А це старт активної підготовки до нового дачного сезону. Незалежно від того, чи живуть господарі на дачі все літо, або приїжджають тільки у вихідні дні або під час відпустки, там буде дуже багато роботи. Власник дачного будиночка повинен створити для себе і його сім'ї, комфортні умови для проживання, роботи та відпочинку. Для того, щоб нічого не пропустити і бути готовим до початку сезону вам потрібно знати про деякі тонкощі.

Перевірка території садової ділянки 

Прибувши в перший раз на свою садову ділянку, ви повинні комплексно оцінити стан території. А саме - обійти всю прибудинкову ділянку, щоб побачити, в якому стані знаходяться теплиці після довгої зими, або ж клумби, оранжереї і т.д., чи не пошкоджені вони. У зимовий період дачні ділянки дуже страждають від несприятливих погодних умов, перепадів температур. Особливо під загрозою знаходяться ті садівничі товариства, які розташовані поблизу лісів: тварини і комахи шкодять садовим деревам. Але не можна забувати також і про будинки, які приймали у себе «непроханих гостей» з метою поживитися на чужому добрі. На жаль, криміногенна обстановка в передмісті залишає бажати кращого - так, що краще за все не залишати на зиму нічого справді цінного на дачі.

Ремонт на дачі 

Напередодні сезону ви можете провести капітальний ремонт свого дачного будиночка. Однак, ми радимо вам розтягнути ремонтні роботи на весь сезон - пов'язано це з тим, що так буде легше розподілити час на цю роботу, а також виконати багато роботи самостійно, не залучаючи сторонніх фахівців. Тим самим ви зможете заощадити велику кількість фінансових коштів. Адже практика доводить, що 2/3 всіх ремонтних робіт будь-який дачник здатний провести повністю самостійно, а «фахівці», як правило, навпаки намагаються переконати вас в тому, що ви недостатньо кваліфіковані для цього, і не зможете якісно зробити ті чи інші речі. Пам'ятайте - це зовсім не так, особливо в наш час, коли все, з чим ви не зустрічались раніше, можна з легкістю знайти в Інтернеті. Мабуть, найважливіше, це організувати зону відпочинку - альтанку або дитячий ігровий майданчик. Ви можете зробити косметичний або капітальний ремонт літнього будинку. Така робота повинна бути проведена перед початком роботи на землі і посадки саджанців. Заздлалегідь треба подбати про інструмент для робіт.

Підготовка дачного будиночка для життя і відпочинку

З настанням дачного сезону, виникає питання про часті поїздки з проживанням в будиночку. Проведіть перші теплі весняні дні для прибирання будинку, його ремонту і підготовки для того, щоб насолоджуватися відпочинком протягом усього літа. Почнемо з того, що всі кімнати будинку повинні бути добре вентильовані. Бажано вибрати сухий і теплий день для прибирання в будинку, так щоб ви могли сміливо відкривати всі двері і вікна весь день. Матраци, подушки і ковдри, покривала, килими і доріжки повинні бути винесені на вулицю, щоб просушитися на сонці, після чого їх потрібно добре вибити. Всі текстильні вироби, включаючи фіранки і рушники повинні бути випрані, так, як протягом зими вони, ймовірно, вкрилися шаром пилу і вологи. Найкраще використовувати які-небудь спеціальні засоби, так, як в цій пиляці можуть водитися досить небезпечні паразитичні організми, від яких краще позбутися. Для того, щоб видалити запах вогкості, бажано затопити піч, якщо така є, або включити нагрівач. У той час, як все сохне, промийте вікна. Для миття скла і рам можна використовувати сучасні мийні засоби. Після миття вікон ми переходимо до миття стін і підлоги - необхідно обробляти щілини спеціальним розчином, який захистить будинок від лісових комах. Не забувайте про стелю, протріть пил і видаліть павутину. Для цього ви можете використовувати віник або пилосос. Після того, як прибирання будинку закінчено, продовжуємо мити весь посуд, який залишався в будинку на зиму. Щоб зробити це, також варто використовувати дезінфікуючі засоби, такі як відбілювач, сода. Після них потрібно скористатися миючими засобами та ретельно промити все під проточною водою. Наступне, що потрібно зробити, це перевірити електроприлади і газове обладнання, яке залишалося без нагляду протягом всієї зими. Щоб уникнути пожежі, не забувайте про проводку, яку можуть погризти щури. Радимо використовувати спеціальні пристрої, що дозволять «продзвонити» усі дроти, та виявити можливі мікро-дефекти.

Як провести дезінфекцію дачного будиночка

"Наші брати менші" - миші, щури та інші гризуни, з настанням холодів, шукають укриття і часто проникають в житлові приміщення. З приходом весни їх активність зростає, і вони псують майно дачників в пошуках їжі. Важливо пам'ятати, що миші є переносниками інфекцій і різних захворювань. Для профілактики домівки проти гризунів необхідно додавати дезінфікуючі речовини такі, як хлор, в воду. Важливо пам'ятати, що при очищенні ділянки і будинку, вам потрібно носити чотиришарову марлеву маску або респіратор на обличчі, а також на руках завжди повинні бути рукавички.

З чого необхідно почати переїзд на дачу - план:

 1. Ретельно продумати всі нюанси руху, скласти список важливих справ. 
 2. Запастися електричними приладами: ліхтарі, лампи та інші. 
 3. Згадуємо, якої побутової техніки та інвентарю не вистачає в господарстві. Купуємо лопати, граблі, щітки, швабри і так далі. 
 4. Прикидаємо, які додаткові меблі або обладнання знадобляться нам на дачі, готуємо їх до транспортування. 
 5. Подумайте про те, як будете зберігати продукти харчування під час вашого перебування на дачі, найкраще задуматися про холодильник або морозильну камеру. 
 До переїзду необхідно підходити з повною відповідальністю і точно розподілити порядок виконання робіт.

Підготовка земельної ділянки для посівних робіт

Наступним кроком є підготовка землі, насіння і саджанців для посівних операцій. Для кожного виду рослин існують різні правила посадки, які також важливо знати. Якщо ви не професіонал, то варто вивчити заздалегідь прогнози синоптиків на період посадки садових культур, квітів.

Корисні поради по вирощуванню розсади:

 1. Купуйте насіння відомих виробників, на пакеті повинен бути товарний знак фірми (фірма повинна мати загальноукраїнську або регіональну популярність).
 2. Обов'язково перевіряйте термін придатності насіння. 
 3. При купівлі насіння огірків, перцю, томатів вибирайте гібридні сорти (маркування F1). Вони менш вибагливі, стійкіші до хвороб, високоврожайні. 
 4. При виборі ґрунту для розсади беріть упаковки, на яких вказано показник кислотності рН не більше 6,0-6,5. 
 5. Дотримуйтесь рекомендації по складу ґрунтової суміші. Для капусти, томатів, перцю, баклажанів, огірків, цибулі робіть суміш з 25% землі, 25% піску і 50% торфу або перегною. Всі овочеві культури добре ростуть в чистому торфі з добавкою золи або фосфорних і калійних добрив. 
 6. Використовуйте торф'яні горщики для розсади. У них вільно проникає повітря і добре розвивається коріння, вода не застоюється, а готові до висадки рослини можна розміщувати на грядку безпосередньо в торф'яному горщику. 
 7. Вирощують розсаду на підвіконні при температурі +26. Навколо рослини має бути волого і дуже багато світла. 
 8. Поливайте вашу розсаду виключно вранці. 
 9. При виборі найбільш сприятливих днів для посіву насіння, використовуйте місячний посівний календар. 
 10. Якщо вирощуєте розсаду на великій площі, то обов'язково використовуйте крапельне зрошеня. Детальніше про крапельне зрошеня 
 Правильна підготовка є запорукою гарного врожаю і запасів для майбутньої зими! 
 Справжній дачник «не чекає погоди у моря», він організовує свою весну для себе безпосередньо на підвіконні своєї квартири. Під невсипущим контролем, майбутній урожай починає рости на наших очах. 
 Як дізнатися, чи готова дачна ділянка до обробки і посадки садових рослин і плодових дерев?

Як перевірити готовність ділянки до посадки

Будь-яка земля безпосередньо залежить від зовнішніх факторів. Кожен сезон вносить свої корективи з точки зору посадки рослин у відкритому ґрунті, але можна діагностувати землю і визначити, які ділянки будуть найбільш оптимальними для посадки, і які повинні бути поліпшені добривами. Найголовніше, це почекати поки земля прогріється. Для того, щоб з легкістю це перевірити - беремо садову лопату, близько 15-20 сантиметрів в довжину і вставляємо її в землю. Якщо лопата легко проникає в ґрунт, то це означає, що надлишок талої води підготував цю ділянку до посіву, а якщо він увійшов з опором, то варто почекати з будь-якими роботами, так, як навіть, якщо ви зможете вручну розпушити землю, рослинам буде дуже важко прижитися на такій ділянці. При послідовному підході до питання підготовки до дачного сезону ви зможете з легкістю впоратися з цим завданням навіть самостійно. 
Однак, проробляти все це на самоті ми вам категорично не радимо, тому що будь-яка робота на дачній ділянці обов'язково повинна закінчуватися поїданням шашлику і піснями під гітару в дружній і веселій кампанії! 
Сподіваємося, що наші поради допоможуть всім дачникам успішно приступити до сезону!
Популярное в блоге

Нет комментариев