Увійти на сайт

Увійди на сайт, використовуючи одну з соцмереж:

×
Ты вже проголосував за цей відгук
Нагору


Огляди

ГАРІК БІРЧА: «Люблю викликати посмішки у людей»

Вихідний поспілкувався з Віталькою
17 червня 2015 в 19:24
1371 просмотр

13 лютого у Чернівецьку область приїздив відомий актор, сценарист, автор популярної розважально-гумористичної телепередачі «Віталька», учасник комедійних шоу «КВН» та «Comedy Club Ukraine»  та просто талановита людина - Гарік Бірча.

Успішний актор є перфекціоністом, старається зробити все найбільш наближено до ідеалу. Ставиться до себе з особливою вимогливістю. Каже, що чим займаюся, то хоче робити добре.

Гарік Бірча - різносторонній актор, якому подобається як театральна сцена, так і телевізійна камера. А  відповідаючи на запитання про улюблену зіграну роль, найперше згадує про спектаклі.

Актор хвилюється не через недопрацювання комедійного жанру в Україні, а через мир. Тож який він – актор та особистість Гарік Бірча  - далі у інтерв’ю. 

- Коли Ви зрозуміли, що комедійний жанр – це Ваш жанр?

- Я не можу сказати, що в один момент це зрозумів. Воно сталося само собою. Пам’ятаю, ще з дитинства жартував. Сміялися і однокласники, і батьки, і родичі. А потім КВН затягнув, і я більш-менш на професійному рівні почав цим займатися. Задоволений, що у цьому жанрі мені вдається працювати, люблю викликати посмішки у людей.

- Ви закінчували історичний факультет, чому ми знаємо Вас як коміка, а не історика?

- Я теж ставив собі це запитання. Якби я був істориком або працював за фахом – вчителем історії, то, гадаю, також не пас би задніх. Так в мене складається: чим займаюся, то хочу це робити добре. Думаю, прививав би любов до історії дітям, розглядали би разом спірні моменти. Тобто викладав б історію не однобоко. Тут головне, як мої викладачі казали, - не просто знати, але й дивитися та читати між рядків, намагатися бачити перспективи на майбутнє. Тому треба навчати дітей  аналізувати ситуацію, знаходити ті думки, які є, і складати всі пазли, щоб вимальовувати суцільну картину.  

Перші три курси я навчався дуже добре, але потім КВН мене так затягнув, що переміг. 

- Котра зі зіграних ролей Вам запам’яталася найбільше?

- Якщо говорити про театральні ролі, то дуже до вподоби роль в спектаклі, де я грав на одній  сцені з Анфісою Чеховою.  

Що стосується кіношних робіт, то перше мені на згадку приходить «На белом катере». Цю картину ми знімали з друзями. Тоді дуже пощастило грати з відомим на той час російським актором, а нині, на жаль, вже його немає - Андрієм Краско. Я, як молодий актор, отримав тоді були дуже сильні враження.

І взагалі тоді був гарний акторський склад: народні заслужені актриси  України Олеся Жураківська, Людмила Смородіна. Вони грали відповідно мою тещу і жінку. Тому ця роль мені також дуже до вподоби.

А так – думаю і сподіваюся, що ролі, які  мені та глядачу запам’ятаються  найбільше,  ще попереду. 

- Що найважче трапляється під час зйомок, а що – найлегше?

Якщо говорити про сьогоднішній серіал «Віталька», то найлегше просто приїздити на знімальний майданчик. А найважче… Я не можу сказати, що мені важко перевтілюватися, бо цей персонаж знаю досконало, але найважче, мабуть, зняти краще ніж задумав. Я певною мірою перфекціоніст, намаюся все робити ідеально, тому і себе цим мучу, і оточуючих. Знімальна група, буває, дає мені життя, кажуть: «Гарік, вже все, краще не буде, добре знято так». Ну коли добре - то добре (сміється).

- Як Ви ставитеся до того, що більшість людей асоціюють вас з Віталіком?

Спокійно. Це ж персонаж, а не моє життя. Перші часи я, звичайно, трішки дратувався, що мене на вулиці так кличуть. Але коли я проаналізував, зрозумів, що вони так роблять не для того, щоб мене зачіпати, а, навпаки, від того, що їм приємно, впізнають. Кажуть, що подобається, дякують за жарти. Тому я ставлюся до цього з розумінням і тепер вже нормально.

- До речі, про жарти. Як їх вигадуєте? Вдома з серйозним обличчям перед блокнотом?

- Пишемо сценарій разом з моїм товаришем, це відбувається за однією схемою: ввечері після вирішення своїх справ, ми зустрічаємося і присвячуємо вечірній час написанню серій. Якось в нас вже навіть виходить швидко це робити. Спочатку придумуємо структуру серії, потім вигадуємо жарти в окремій кожній сцені, прописуємо діалоги, які говорять герої в сцені та взагалі у серії. З одного боку, не дуже таки важкий процес, але з іншого - треба написати так, щоб всім було все ясно, а головне – смішно. Якщо не буде смішно, то сенс з того, що ми робимо? Тому блокноту немає, є ноутбук і дві голови!

- Ви також вважаєте, що жінки жартують гірше, ніж чоловіки?

- Задумався. Чесно? Мені здається, так (сміється). Навіть якщо згадувати КВН:  90% - це чоловічі команди. А жіночих не так багато – можна на пальцях перелічити. Хоча є акторки, які комічним жанром володіють краще, ніж деякі чоловіки. Тому це спірне питання. Досвід і статистика на моїй стороні. Але насправді тут ще треба розібратися.

- В реальному житті з рідними і близькими Ви такий же веселий?

- Не завжди. Це залежить від настрою, сімейних справ. Але намагаюся бути веселим. Якщо зустрічаємося з рідними і близькими, то перші години зустрічі – це  завжди весело, всі раді одне одного бачити, звичайно, це велика сімейна радість. А потім коли переходимо на вирішення сімейних справ, то вмикається серйозність, бо проблеми треба вирішувати, справи робити. 

- Скільки Ви йшли до такої популярності?

- 40 років. Весь час.

- Як Ви проводите вихідні?

- Якщо чесно, то я працюю у вихідні.

- В чому секрет вашого гумору і стилю?

- Навіть не знаю, як відповісти на це запитання. Секрету ніякого немає, але пояснити, в чому суть - не можу. Як Едісон казав: «10% таланту та 90% працелюбності». Можливо, це і так. Якби я ще менше лінувався, то більше досягнув би. Хоча з огляду на той вільний час, який в мене є, а його немає, то  не знаю, коли більше встигав би чимось займатися.

- Чи є у планах нові проекти?

- Звичайно є. Сподіваюся, разом з телеканалом «ТЕТ» один скоро втілимо у життя. Поки що не скажу, про що він, але мені там буде дуже цікаво зіграти. 

Також зараз працюємо над створенням повнометражного кіно про Вітальку. Плануємо транслювати у наших кінотеатрах. Вже почали працювати над сценарієм, тому, думаю, це вийде вже наступного року.  

- Чого не вистачає комедійному жанрі в Україні?

- Миру.

- Які поради дасте початківцям?

- Не бійтеся експериментувати, працюйте, пробуйте, намагайтеся. Для того, аби щось зробити, треба підійняти одне місце та почати це робити. А вийде чи ні – голова, друзі та професіонали підкажуть А потім вже і сам станеш професіоналом, розумітимеш, куди тобі йти. 

Популярное в блоге

Нет комментариев