Увійти на сайт

Увійди на сайт, використовуючи одну з соцмереж:

×
Ты вже проголосував за цей відгук
Нагору


Новини

Найкраща інвестиція – в себе

У Чернівцях Анатолій Гулей прочитав лекцію «Управління особистим капіталом»
9 листопада 2014 в 19:47
1361 просмотр

      8 листопада, Чернівці, конференц-зал готелю «Буковина». Перед початком бізнес-лекції у залі дуже людно. Щоб вмістити усіх охочих, розмістили додаткові стільці. Близько 50-ти людей зібралося послухати свого земляка - уродженця Буковини,  який досягнув  висот міжнародного рівня у сфері розвитку банківської справи. Своїм багатим досвідом поділився Голова міжбанківської валютної біржі Анатолій Гулей.

       Зустріч організували Інвестиційний фонд «Буковина» та Клуб ділових людей.

        Лектор відразу пояснив вибір теми «Управління особистим капіталом».
- Управління особистим капіталом потребує управління собою, - зауважив Анатолій Гулей. – Ми всі хочемо змін в суспільстві.  Щоб отримати ці зміни – треба почати з себе. Тільки коли самоорганізуються люди, будуть зміни в державі.  

«Время – деньги» 

      За словами Анатолія, розвивати бізнес  можна двома шляхами. Перший - правильно інвестувати гроші. Другий – правильно інвестувати час. В ідеалі - це два взаємопов’язані і нерозривні компоненти.

      Для кращого розуміння та інтерактивності з аудиторією, лектор моделював ситуацію: «Представте, що банк щодня перечислює Вам на рахунок 86 тис. 400 доларів. Ними потрібно розпорядитися впродовж однієї доби. Чи готові Ви витрачати їх коректно? Якщо вмієте поводитися з фінансами, то правильно організовуєте і час. Тому що ця цифра - 86 400 – це і секунди».

      У наш час багато часу забирає мобільний телефон. Є ще «злодюжки часу», які телефонують і говорять 40 хв. ні про що. Телефон слід використовувати тільки для потрібної комунікації. Тому що час – це гроші, а гроші – це час. Що чим керує – це вже філософія. 

Гроші також мають свою філософію 

       У всіх людей рівні фізичні можливості. Тільки чомусь одні можуть досягнути успіху, а інші – ні. Причиною цього є низький самоконтроль. Не завжди інтелект відіграє визначальну роль. Наприклад, коли людина має думку, але не може перетворити її у гроші. Чому так відбувається? Все просто: вона не може сісти і виконати потрібні дії.

Контроль – це успіх. Самоконтроль – це шлях. Самоорганізація  не менш важлива ніж інтелект.

        Якщо людина обирає  потрібен спосіб життя, мислення, принципи і звички – це вже перший крок до результату. Про хаос треба повністю забути. Допоки існуватиме сумбур у голові та оточенні, доти наслідки будуть невтішні.

       Щоб досягнути бажаних ефективних наслідків роботи, потрібно займатися справами заради самозадоволення. В такому випадку робота не обтяжує, з’являється успіх. Саме успішні люди можуть монетизувати інтелект; знаннями отримати гроші, а не навпаки. Для цього важливо знати свою чітку ціль та ідентифікуватися. Лектор радить запитувати себе: «Хто ти і що ти зробив для того, щоб досягнути цілі?»

Формування особистого капіталу 

      У кожної людини поняття її особистого капіталу буде змінюватися в залежності від потреб та бажань. Щоб  визначити свої, Анатолій Гулей радить написати в колонку з однієї сторони всі бажання, а з іншої – потреби на місяць. Підрахувати кошти для першої, а другу помножити на 200. У всіх будуть різні цифри, але вони й показуватимуть справжню суму, яка необхідна конкретній людині.

       Фінансовий та соціальний капітали вимагають постійного контрою. Щодо фінансового – бажано щороку переглядати свою матеріальну власність та аналізувати її.

       Соціальний капітал  –  це зв’язки особистості, коло її спілкування. За словами Анатолія, все більшу увагу звертають на ведення сторінки в соціальних мережах. Особливо актуально це для роботодавців. Занадто відверті фото, недоречна поведінка навіть можуть стати причиною для того, щоб на вакантне місце взяли іншого працівника. Натомість лектор порадив створювати особистий бренд і відповідати йому як у реальному, так і у віртуальному житті. Чесність, дружбу, здоров’я, людяне ставлення та повагу не можна купити за гроші, ці речі можна тільки заслужити. Над авторитетом потрібно працювати. 

Інвестування в капітал 

      Анатолій Гулей, як експерт у питаннях інвестицій, в період кризи радить  інвестувати у себе і ні в що інше. Постійно підтримувати максимальну концентрацію. У таких випадках  найкраще зрозуміти цілі допоможуть запитання «Як я бачу себе через 10 років?» та «Які сьогодні я ставлю цілі для цього?». За порадами Анатолія, слід не забувати і про креативність. Саме цією рисою володіють лідери. Для цього варто розвивати в собі здатність до аналізу та створення нових ідей.

       Для того, щоб слухачі найкраще зрозуміли  свій потенціал, лектор знову змоделював ситуації.

        - Представте два варіанти, коли Вам треба розпорядитися коштами. Перша - Ви отримуєте мільйон, друга – Вам залишається жити 6 місяців. Якою буде Ваша модель поведінки? Якщо відповіді на ці запитання не знаходяться, то це ніщо інше як дезорганізованість, - зауважує Анатолій. - Треба бути ефективним. Проте особливу увагу слід приділяти якості розвитку. У всьому світі професіонали цінуються набагато вище ніж дилетанти. 


     Для ефективної роботи та раціональної трати часу лектор радить правильно планувати свій день. Щонайменше треба складати план на 4 години в добу. Перша половина дня більш ефективна. Щоб визначити, чи термінові  справи, чи можна їх відкласти, можна провести тест: якщо впродовж 2-х хвилин питання можливо вирішити, то треба вирішувати вже. Наприклад, зателефонувати чи написати; таке частенько відкладають. Якщо ні, то краще перенести справу на наступний день.

       Вкінці лекції Анатолій нагадав присутнім про етикет ділових людей. Перед тим, як зателефонувати, треба спитати смс-повідомленням, чи зручно зараз тій особі розмовляти. Не відповідати на дзвінки без повідомлення-попередження – право людини. В гості навідуватися також треба з попередженням. Щодо норм  у кафе: платить та сторона, котра запрошувала. Якщо ж бажання вирішити справи за філіжанкою кави було взаємним, то обоє і платять. Ділові партнери жінки – все одно жінки, тому тут діяти згідно загальноприйнятих правил хороших манер. Ще до важливих канонів – не порушувати особистий простір (відстань витягнутої руки).

         Цікава лекція промайнула швидко, проте кожен слухач встиг винести для себе щось корисне. Чернівчани практикуватимуться проектувати духовне у матеріальне,не обмежувати своїх бажань та досягати поставлених цілей.

Рекомендована література: К. Маркс «Капитал», 1867 р..  

Фотозвіт з лекції тут .
Фото: Денис Дуляк

Популярное в блоге

Нет комментариев