Увійти на сайт

Увійди на сайт, використовуючи одну з соцмереж:

×
Ты вже проголосував за цей відгук
Нагору


Огляди

Ні дня без гаджета!

З початку століття ми побачили колосальні зміни в новітніх технологіях. Нові функції девайсів не перестають вражати своїми темпами розвитку.
28 жовтня 2014 в 04:08
1543 просмотру

      Як технології змінюють наше життя? Щоб відповісти на це запитання, представимо собі молодих людей, які жили у різні часи:  наші дні і, наприклад, 2000 рік. Країна проживання – Україна. По-перше, вона нам близька, по-друге, технології по-різному розвивалися у інших куточках світу. Так от: у нас є дві людини приблизно однакового віку.  Що їх відрізняє? Можна на хвильку задуматися, але не варто. Тому що відповідь очевидна – все.

       Для ясності картини давайте візуалізувати. Крім стильнішого одягу колосальна різниця полягає у вірних друзях – гаджетах. Сьогодні ми завдяки одному пристрою виконуємо безліч функцій. Ще 15 років тому людина могла тільки прочитати про щось подібне в науковому журналі. А потім нервово закрити його і поставити до сумки, половину якої займає величезний телефон з антеною. Пам’ятаєте ще про такі?

       Сьогодні замість декількох здоровенних телефонів ми користуємося дуос. Та і за неповних 15 років не те, що втратилася рідкість  мобільного телефону, а повністю знищилася. Змінився і процес купівлі. Комусь тоді сказати, що купівля буде без метушні та черг!? Фантастика! А сьогодні достатньо тільки відкрити один із сайтів з пристроями зв’язку, наприклад, price.ua, обрати вищезгаданий телефон з двома радіомодулями і здивуватися широкому вибору гаджетів. І все це за долю секунди. Або не за долю – все залежить від швидкості вашого Інтернету.

        Останній, до речі, також за цей час добряче змінив людей. Якби всесвітня павутина була справді павутиною у буквальному значенні, то всі ми були б  обмотані як мумія полотном з голови до ніг. Навряд чи хтось стане це заперечувати.

      Останніми роками появилося багато «думаючих» речей, які самостійно вгадують запити користувача і задовольняють їх. Девайси такого характеру мають найрізноманітніший вигляд: від мобільних телефонів до автомобілів. В останніх обладнані сервіси, які допомагають водію взаємодіяти з довкіллям. А також отримувати дані про здоров’я.

       Вже існують пристрої, які допомагають визначити фізичну активність власника.  Ними і в Україні активно користуються. Вони аналізують дані з влаштованих в одяг сенсорів і передають їх на мобільний.  Наприклад, Nike+ і miCoach від Adidas.  Але це ще не все – вже є розробки девайсів, які контролюватимуть психологічне здоров’я власника. На цьому моменті вже варто насторожуватись.

          Побутова  техніка також відмовляється відставати. Скоро вона почне реагувати на жести та слова людини. Частково така задумка вже реалізована завдяки приладам та технологіям, наприклад, Kinect.

        Ми - перше покоління в історії людства, в житті якого трапився великий технологічний прорив. Це набагато спростило наше життя, зробило його комфортнішим, цікавішим та легшим. Різноманітні кишенькові персональні комп’ютери, смартфони, ноутбуки дозволяють працювати і відпочивати в будь-який час і навіть не виходити з дому. Технології спрощують роботу, об'єднують людей і дозволяють виходити за рамки обмежень.

       Повернемося до візуалізації.  Людина наших днів - в «коконі» всесвітньої павутини з прибитим, приклеєним, приліпленим чи магічно вмонтованим гаджетом в руці. Сидить в автомобілі з спеціально обладнаними сервісами, а поруч лежать ще декілька девайсів.  Людина 2000-х років все-таки має істинну подобу людини. Але в її портфелі парочка величезних телефонів з антеною та науковий журнал про мобільні технології (мечтать не вредно). Різниця тільки 15 років, але який прогрес…

      Вже сьогодні знову є багато реальних концепцій, розробок та сервісів, які здатні знову перевернути наше життя. 

Популярное в блоге

Нет комментариев