Саме з таким закликом вчора, 25 вересня, до студентів чернівецьких ВУЗів звернувся координатор інвестиційного фонду «Буковина» Максим Шевчук. Зустріч відбулася в культурно-мистецькому центрі «Literatur Cafe».
Лекція була присвячена питанню «Що робити студенту після закінчення ВУЗу?». Шляхи вирішення саме цієї проблеми Максим Шевчук розповідав, операючись на власний досвід. Вперше він працевлаштувався на першому курсі: роздавав листівки та продавав зубні пасти. На 5-му курсі – в міжнародній аудиторській компанії «Deloitte & Touche», а згодом і в інвестиційному банку «STANDART NV Investment Banking» та інвестиційній групі «Startup.ua GROUP».
На лекції активно обговорювали ринок праці в Україні, кількість претендентів на одну вакансію, можливість працевлаштування за спеціальністю та інші нагайні питання, в результаті яких слухачі могли зважити та порівняти переваги та недоліки власної справи та роботи. Максим Шевчук пояснив як робити перші кроки і з чого починати: «Визначтеся, чим ви хотіли б займатися, і йдіть практикуватися. Також ви повинні володіти теоретичними знаннями обраної професії. І ніколи не припиняйте займатися самоосвітою і не забувайте, що скільки б ви не навчалися, скільки б ви не знали, знанням й освіті немає меж».
Окремим блоком розглядали бізнес, фактори реалізації проекту, помилки, які найчастіше роблять підприємці-початківці, та повністю розвінчували міфи, які стають все більш популярні, про бізнес-план.
Послухати лекцію такого характеру зібралося чимало людей. Більшість з яких - студенти, які незважаючи на свій молодий вік, вже мають жагу до власної справи.
- Я задумалась про те, чому б не розпочати свою справу в майбутньому? - зазначає студентка Катерина Семенюк. - Питання про те, чим зайнятись у майбутньому після закінчення ВУЗу - головна причина мого візиту на лекцію. Зараз я вчусь на політолога, але з часом зрозуміла, що це не єдине, до чого в мене лежить душа. Оскільки в мені раптово «прокинувся» бізнесмен, я вирішила розвиватись у цьому напрямку. Під час лекції я дізналась нові факти і зрозуміла, що ця царина мене беззаперечно зацікавила. Планую надалі відвідувати подібні заходи і прямувати до своєї мети.
Приємно вражена була й студентка Юля Доліба: «Невимушене спілкування, приємна атмосфера, цікава дискусія—кращого годі й бажати! Для себе я взяла багато корисної інформації, яку буду надалі застосовувати; зрозуміла, в якому напрямку рухатися після університету. Найважливіше, особисто для мене, — мотивація. А Максим Вікторович своїм спічем надихнув мене і надав мотивацію і віру, яких останнім часом мені бракувало. За що йому щиро дякую. Загалом зустріч була результативною, обнадійливою і корисною для кожного. І, направду, я б повторила!
Лекція не тільки поглибила теоретичні знання слухачів, але й надала можливість застосувати їх на практиці уже сьогодні. Завдяки конкурсу бізнес-ідей студенти можуть перевірити свої пропозиції щодо власної справи. Для цього достатньо до 25 жовтня заповнити анкету на участь у конкурсі.
В кінці лекції найактивніші слухачі отримали подарунки. Та головний подарунок – фінансування - отримає цьогоріч третій переможець конкурсу бізнес-ідей. Успіхів!
Активно обговорюємо