Увійти на сайт

Увійди на сайт, використовуючи одну з соцмереж:

×
Ты вже проголосував за цей відгук
Нагору


Перевірено на собі

В Європу – з європейськими стандартами. Do You speak English?

«Выходной» вирішив перевірити, чи не лякає заклади харчування перспектива зустрічі з іноземними гостями, та чи здатні офіціанти порозумітися із ними.
29 серпня 2014 в 12:15
1605 переглядів
Ми обрали 4 заклади харчування та провели експеримент «To be or not to be Чернівцям якісним туристичним центром».
Першим закладом, який я вирішила перевірити на рівень володіння англійською мовою, став Fast food OZZY . Я пояснила, який саме експеримент ми проводимо, та виявила бажання зробити замовлення англійською мовою. Марія, що обслуговувала мене, на хвилину розгубилася, але взяла себе в руки та швидко «переключилась». Вона сказала, що її рівень володіння мовою не високий, але прийняла в мене замовлення і зрозуміла його правильно. Тут я зустріла дуже привітне обслуговування. Приємним відзначила для себе факт, що Марія, хоча й сумнівалася в своїх здібностях і знала, що українську я розумію, все ж виконувала свою роботу англійською мовою – усі фрази на зразок «будь ласка», «ось Ваше замовлення» та «дякую» вона сказала англійською. Навіть те, що вона не зовсім зрозуміла моє питання щодо десертів та розгубилася, абсолютно не зіпсував цілісного враження про відвідини цього закладу, адже щира посмішка – чудовий засіб комунікації в будь-якій ситуації.
Фото: Анатолій Колотило  

Наступним закладом, що я відвідала, стала «Картопляна хата» . Тут, як і у випадку з OZZY, я пояснила суть експерименту, проте зустріла абсолютно протилежну реакцію з боку обслуговуючого персоналу. Мабуть, якби на моєму місці був турист, він неодмінно покинув би заклад, побачивши паніку на обличчі дівчини, що працює на касі, та абсолютне небажання зробити бодай спробу порозумітися. Та я виявилась наполегливішою, ніж, очевидно, чекала того дівчина, чиє ім’я я так і не змогла взнати, та все ж спробувала дати їй другий шанс. Спочатку я намагалася всіма відомими мені англійськими словами запитати про послугу «узяти з собою», але дівчина, що обслуговувала мене, та четверо її колег наполегливо ігнорували мою англійську. З її боку була спроба, абсолютно не зрозуміла для мене, розмовляти російською, та я не стала пояснювати, наскільки далеко в ланцюгу спорідненості мов стоять англійська та російська. Жодні намагання витягнути з неї бодай елементарне «thank you» не стали успішними. Мабуть єдиним позитивним, що я для себе винесла з цієї ситуації, є те, що на моєму місці не був турист, що складає враження про країну загалом на основі таких негативних випадків.
Фото: Анатолій Колотило

Для перевірки наступного закладу я озброїлась англомовною подругою та великою порцією терпіння, адже ним стала кав'ярня «Чашка» на проспекті Незалежності,115. Барісто Антон, який обслуговував нас, після того, як ми запитали, чи є хтось, хто володіє англійською, абсолютно не розгубився, а навіть справив враження випускника факультету іноземних мов (хтозна, можливо так воно і є). Він підтримав розмову, уточнив наше замовлення, а пізніше ще й перепитав, чи не заважала нам гучність музики в залі.

З тією ж подругою ми завітали в New York Street Pizza . Враження від перебування там та спілкування з персоналом – дуже неоднозначні. Дівчина, що зустріла нас, англійською не розмовляла, та пообіцяла нам привести когось, хто зміг би допомогти. Чекали доволі довго, та все ж були сповнені оптимізмом, бо в закладі з такою назвою ми цілком логічно очікували зустріти хоча б когось англомовного. Офіціант Олександр, що підійшов до нас, англійську розумів, але розмовляти нею з нами не побажав. Він дочекався, допоки ми з подругою самі оберемо інгредієнти до піци, хоча ми й просили його про допомогу, а потім уточнив наше замовлення українською мовою. Якби не уточнив – їли б піцу без грибів. Але ми б з легкістю пробачили йому це, якби він сказав бодай кілька слів англійською мовою. Висновок: на вулицях Нью-Йорка англійською точно розмовляють краще, ніж у New York Street Pizza.
Фото: Ігор Пилипко

Після відвідин кількох чернівецьких закладів харчування тішить те, що є місця, куди туристи можуть прийти, з легкістю зробити замовлення і отримати якісне обслуговування. А для тих, в чиїх закладах персонал жахається англійської мови, це може стати хорошим приводом для додавання ще одного пункту в анкеті для прийому на роботу.
Популярное в блоге

1 коментар

Тетяна Пінькас
Тетяна Пінькас 29 серпня 2014 в 16:57
Хороша стаття!))
+2